Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 32
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
wciąż nie ma takiego oświadczenia, wolno przypuszczać, że w Episkopacie nie ma dostatecznie wielu zwolenników twardej linii w sprawie krzyży na żwirowisku. Lub że są oni w mniejszości.

Koło się zamyka. Instancja, która powinna mieć w tej sprawie ostatnie słowo, nie jest w stanie wydać z siebie głosu. A przecież wymowne są już same fakty.

Pierwszy - jak i następne - krzyż stanął na żwirowisku bez zgody władzy kościelnej. Nie jest "papieski", bo Ojciec Święty go nie poświęcił. Można go przenieść w dowolne godne miejsce, jak czyniono to z innymi krzyżami z mszy sprawowanych przez papieża podczas jego pielgrzymek do Polski.

Krzyż ten
wciąż nie ma takiego oświadczenia, wolno przypuszczać, że w Episkopacie nie ma dostatecznie wielu zwolenników twardej linii w sprawie krzyży na żwirowisku. Lub że są oni w mniejszości.<br><br> Koło się zamyka. Instancja, która powinna mieć w tej sprawie ostatnie słowo, nie jest w stanie wydać z siebie głosu. A przecież wymowne są już same fakty.<br><br> Pierwszy - jak i następne - krzyż stanął na żwirowisku bez zgody władzy kościelnej. Nie jest "papieski", bo Ojciec Święty go nie poświęcił. Można go przenieść w dowolne godne miejsce, jak czyniono to z innymi krzyżami z mszy sprawowanych przez papieża podczas jego pielgrzymek do Polski.<br><br> Krzyż ten
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego