Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 15.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Organizacje zajmujące się ochroną środowiska zarzucają australijskiemu właścicielowi, że stosuje w Rumunii niebezpieczną, zabronioną w krajach rozwiniętych, technologię wypłukiwania szlachetnego kruszcu za pomocą cyjanku. Jest to możliwe, bo biedne kraje, do których należy Rumunia, nie mają restrykcyjnych przepisów w tej dziedzinie.
Władze rumuńskie oświadczyły wczoraj, że Węgry i Jugosławia znacznie wyolbrzymiają skalę szkód wywołanych zatruciem Cisy. - Przedostanie się cyjanku do wody spowodowało poważne zanieczyszczenie, ale nie miało takiego zasięgu jak sugerują media - powiedział wczoraj rumuński wiceminister ochrony środowiska. Zaapelował, by oceną rzeczywistej sytuacji zajęli się eksperci.
Rzecznik australijskiego koncernu Chris Codrington wyraził przekonanie, że przyczyną zatrucia wód Cisy nie był cyjanek
Organizacje zajmujące się ochroną środowiska zarzucają australijskiemu właścicielowi, że stosuje w Rumunii niebezpieczną, zabronioną w krajach rozwiniętych, technologię wypłukiwania szlachetnego kruszcu za pomocą cyjanku. Jest to możliwe, bo biedne kraje, do których należy Rumunia, nie mają restrykcyjnych przepisów w tej dziedzinie. <br>Władze rumuńskie oświadczyły wczoraj, że Węgry i Jugosławia znacznie wyolbrzymiają skalę szkód wywołanych zatruciem Cisy. - Przedostanie się cyjanku do wody spowodowało poważne zanieczyszczenie, ale nie miało takiego zasięgu jak sugerują media - powiedział wczoraj rumuński wiceminister ochrony środowiska. Zaapelował, by oceną rzeczywistej sytuacji zajęli się eksperci. <br>Rzecznik australijskiego koncernu Chris Codrington wyraził przekonanie, że przyczyną zatrucia wód Cisy nie był cyjanek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego