Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.08 (6)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nastroju doniosłości wpływać może też i to, że również "stara" Europa zagubiła trochę znaczenie i sens rozszerzenia. Zginęło to wszystko wśród sporów o dotacje dla rolnictwa, o zapisy traktatu z Nicei, w niezliczonych szczegółach. Tak pewnie być musi, kiedy przychodzi do konkretów. Ale też trochę żal, że na naszych oczach wypala się idea jednoczącej się Europy, że nie ma już swej dawnej siły. Również dlatego 1 maja będzie mniej romantycznie, a bardziej pragmatycznie.
Musimy sobie uświadomić, że Unia była dla nas najatrakcyjniejsza, gdy pozostawała poza naszym zasięgiem. Im jesteśmy bliżej, tym bardziej zdaje się normalna, zwyczajna.
Ale to wszystko nie powinno
nastroju doniosłości wpływać może też i to, że również "stara" Europa zagubiła trochę znaczenie i sens rozszerzenia. Zginęło to wszystko wśród sporów o dotacje dla rolnictwa, o zapisy traktatu z Nicei, w niezliczonych szczegółach. Tak pewnie być musi, kiedy przychodzi do konkretów. Ale też trochę żal, że na naszych oczach wypala się idea jednoczącej się Europy, że nie ma już swej dawnej siły. Również dlatego 1 maja będzie mniej romantycznie, a bardziej pragmatycznie.<br>Musimy sobie uświadomić, że Unia była dla nas najatrakcyjniejsza, gdy pozostawała poza naszym zasięgiem. Im jesteśmy bliżej, tym bardziej zdaje się normalna, zwyczajna.<br>Ale to wszystko nie powinno
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego