Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 26
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
w twardych okładkach, na kredowym papierze, liczy 390 stron, zawiera liczne barwne i czarno-białe fotografie oraz rysunki.
Jak piszą autorzy, podręcznik przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby się doskonalić we wspinaniu. Starali się w nim opisać najbardziej użyteczne techniki i metody w taki sposób, aby czytelnik sam mógł je wypróbować, rozważyć wszystkie "za" i "przeciw" i dojść do własnych wniosków.
Książka składa się z czterech działów: "Wspinaczka skalna", "Wspinaczka zimowa", "Wspinaczka alpejska" i "Uzupełnienia".
Dział I - "Wspinaczka skalna" zawiera rozdziały: wyposażenie wspinacza, technika wspinaczki skalnej, sprzęt wspinaczkowy, sprzęt asekuracyjny, stanowiska i posługiwanie się liną, ubezpieczanie wspinaczki, zjazd na linie, techniki
w twardych okładkach, na kredowym papierze, liczy 390 stron, zawiera liczne barwne i czarno-białe fotografie oraz rysunki.<br> Jak piszą autorzy, podręcznik przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby się doskonalić we wspinaniu. Starali się w nim opisać najbardziej użyteczne techniki i metody w taki sposób, aby czytelnik sam mógł je wypróbować, rozważyć wszystkie "za" i "przeciw" i dojść do własnych wniosków.<br> Książka składa się z czterech działów: "Wspinaczka skalna", "Wspinaczka zimowa", "Wspinaczka alpejska" i "Uzupełnienia".<br> Dział I - "Wspinaczka skalna" zawiera rozdziały: wyposażenie wspinacza, technika wspinaczki skalnej, sprzęt wspinaczkowy, sprzęt asekuracyjny, stanowiska i posługiwanie się liną, ubezpieczanie wspinaczki, zjazd na linie, techniki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego