Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 400-401
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1981
monopolu ośrodka społecznego w przekazywaniu informacji i formułowaniu poglądów dotyczących całego kraju, inaczej bowiem nadal nie będzie możliwe szybkie i rzetelne informowanie opinii publicznej a faktach i procesach zachodzących poza Warszawą, a mających znaczenie ogólnokrajowe.
Zjazd wyraża również nadzieję, że wszelkie znaczące w życiu kraju środowiska społeczne uzyskają szansę pełnego wyrażania swych poglądów poprzez własne gazety i czasopisma o nakładach odpowiadających społecznemu zapotrzebowaniu. Dotyczy to w chwili obecnej przede wszystkim prasy nowego ruchu związkowego, jak też prasy innych poza PZPR stronnictw politycznych oraz prasy katolickiej i prasy innych wyznań.
Rozwój środków komunikacji społecznej oznaczać musi odrodzenie lub pojawienie się nowych instytucji
monopolu ośrodka społecznego w przekazywaniu informacji i formułowaniu poglądów dotyczących całego kraju, inaczej bowiem nadal nie będzie możliwe szybkie i rzetelne informowanie opinii publicznej a faktach i procesach zachodzących poza Warszawą, a mających znaczenie ogólnokrajowe.<br>Zjazd wyraża również nadzieję, że wszelkie znaczące w życiu kraju środowiska społeczne uzyskają szansę pełnego wyrażania swych poglądów poprzez własne gazety i czasopisma o nakładach odpowiadających społecznemu zapotrzebowaniu. Dotyczy to w chwili obecnej przede wszystkim prasy nowego ruchu związkowego, jak też prasy innych poza PZPR stronnictw politycznych oraz prasy katolickiej i prasy innych wyznań.<br>Rozwój środków komunikacji społecznej oznaczać musi odrodzenie lub pojawienie się nowych instytucji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego