Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Pasłęka
Nr: various
Miejsce wydania: Pasłęk
Rok: 2004
wyposażenia grobowego na obszarach północnego Barbaricum w późnej starożytności. Ich występowanie datuje się na koniec II wieku po Chr. oraz pierwszą połowę III wieku po Chr.
Nie wiadomo, czy możemy traktować je jako jeden z wielu sprowadzanych z Cesarstwa Rzymskiego towarów, czy był to wyrób lokalnych rzemieślników, tak doskonale naśladujących wyroby rzymskich warsztatów.
Roksana Chowaniec



Archeolodzy w Krośnie i okolicy
Każdego roku, pod koniec czerwca, do Krosna przyjeżdżają studenci archeologii z Warszawy, którzy w okresie wakacyjnym odbywają tu swoje praktyki wykopaliskowe i poznają tajniki zawodu archeologa oraz tajemnice ludności zamieszkującej okolice.
Badania archeologiczne na cmentarzysku kultury wielbarskiej (nazwa kultury pochodzi od
wyposażenia grobowego na obszarach północnego Barbaricum w późnej starożytności. Ich występowanie datuje się na koniec II wieku po Chr. oraz pierwszą połowę III wieku po Chr. <br>Nie wiadomo, czy możemy traktować je jako jeden z wielu sprowadzanych z Cesarstwa Rzymskiego towarów, czy był to wyrób lokalnych rzemieślników, tak doskonale naśladujących wyroby rzymskich warsztatów. <br>&lt;au&gt;Roksana Chowaniec&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br><br><br>&lt;div type="art" sex="f"&gt;&lt;tit&gt;Archeolodzy w Krośnie i okolicy&lt;/&gt; <br>Każdego roku, pod koniec czerwca, do Krosna przyjeżdżają studenci archeologii z Warszawy, którzy w okresie wakacyjnym odbywają tu swoje praktyki wykopaliskowe i poznają tajniki zawodu archeologa oraz tajemnice ludności zamieszkującej okolice. <br>Badania archeologiczne na cmentarzysku kultury wielbarskiej (nazwa kultury pochodzi od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego