Typ tekstu: Książka
Autor: Rojek Tadeusz
Tytuł: Jak to się je
Rok: 1992
widelec w lewym, gdy używa się go jednocześnie z nożem; gdy widelec występuje samodzielnie, przechodzi do prawej ręki), i nauczyć je posługiwania się nimi jak abecadła.
Jedna lekcja zapewne nie wystarczy. Taka edukacja wymaga cierpliwości. Dzieci miewają trudności z krojeniem, właśnie wtedy zdarzają się plamy, bo to, co się kroi, wyślizguje się z talerza. Nie kroi się rogalików, rożków, bułeczek - odrywa się je po kawałku i smaruje masłem lub dżemem. Maczanie pieczywa w kawie lub herbacie nie powinno być praktykowane.
Po skończonym śniadaniu starsi lubią jeszcze trochę przy stole posiedzieć i pogadać. Dzieci powinny podziękować i wstać. Przysłuchiwanie się rozmowom starszych
widelec w lewym, gdy używa się go jednocześnie z nożem; gdy widelec występuje samodzielnie, przechodzi do prawej ręki), i nauczyć je posługiwania się nimi jak abecadła.<br>Jedna lekcja zapewne nie wystarczy. Taka edukacja wymaga cierpliwości. Dzieci miewają trudności z krojeniem, właśnie wtedy zdarzają się plamy, bo to, co się kroi, wyślizguje się z talerza. Nie kroi się rogalików, rożków, bułeczek - odrywa się je po kawałku i smaruje masłem lub dżemem. Maczanie pieczywa w kawie lub herbacie nie powinno być praktykowane.<br>Po skończonym śniadaniu starsi lubią jeszcze trochę przy stole posiedzieć i pogadać. Dzieci powinny podziękować i wstać. Przysłuchiwanie się rozmowom starszych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!