Typ tekstu: Książka
Autor: Rojek Tadeusz
Tytuł: Jak to się je
Rok: 1992
widelec w lewym, gdy używa się go jednocześnie z nożem; gdy widelec występuje samodzielnie, przechodzi do prawej ręki), i nauczyć je posługiwania się nimi jak abecadła.
Jedna lekcja zapewne nie wystarczy. Taka edukacja wymaga cierpliwości. Dzieci miewają trudności z krojeniem, właśnie wtedy zdarzają się plamy, bo to, co się kroi, wyślizguje się z talerza. Nie kroi się rogalików, rożków, bułeczek - odrywa się je po kawałku i smaruje masłem lub dżemem. Maczanie pieczywa w kawie lub herbacie nie powinno być praktykowane.
Po skończonym śniadaniu starsi lubią jeszcze trochę przy stole posiedzieć i pogadać. Dzieci powinny podziękować i wstać. Przysłuchiwanie się rozmowom starszych
widelec w lewym, gdy używa się go jednocześnie z nożem; gdy widelec występuje samodzielnie, przechodzi do prawej ręki), i nauczyć je posługiwania się nimi jak abecadła.<br>Jedna lekcja zapewne nie wystarczy. Taka edukacja wymaga cierpliwości. Dzieci miewają trudności z krojeniem, właśnie wtedy zdarzają się plamy, bo to, co się kroi, wyślizguje się z talerza. Nie kroi się rogalików, rożków, bułeczek - odrywa się je po kawałku i smaruje masłem lub dżemem. Maczanie pieczywa w kawie lub herbacie nie powinno być praktykowane.<br>Po skończonym śniadaniu starsi lubią jeszcze trochę przy stole posiedzieć i pogadać. Dzieci powinny podziękować i wstać. Przysłuchiwanie się rozmowom starszych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!