Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
czas przemarszu w stanie zmontowanym na holowanej przyczepie lub samochodzie. „Urządzenie takie skróci czas przygotowania zespołu do boju, pozwoli na zmniejszenie ogólnego ciężaru przewożonego... i zmniejszy prawodopodobieństwo uszkodzenia części i zespołu przy przechodzeniu z położenia marszowego w bojowe i odwrotnie"60.
W oparciu o pozytywne rezultaty badań poligonowych i wytrzymałościowych szef Departamentu Uzbrojenia, płk Mieczysław Maciejowski, wystąpił 19.06.1934 r. do szefa Sztabu Głównego prosząc "o zatwierdzenie przyrządu centralnego systemu PZO-Levallois, jako typowego sprzętu dla wyposażenia baterii artylerii przeciwlotniczej do kierowania ogniem"61.
W uzasadnieniu swej prośby zwracał on uwagę na pilność decyzji ze względu na przewidywane uruchomienie
czas przemarszu w stanie zmontowanym na holowanej przyczepie lub samochodzie. &lt;q&gt;&#132;Urządzenie takie skróci czas przygotowania zespołu do boju, pozwoli na zmniejszenie ogólnego ciężaru przewożonego... i zmniejszy prawodopodobieństwo uszkodzenia części i zespołu przy przechodzeniu z położenia marszowego w bojowe i odwrotnie"&lt;/&gt;60.<br>W oparciu o pozytywne rezultaty badań poligonowych i wytrzymałościowych szef Departamentu Uzbrojenia, płk Mieczysław Maciejowski, wystąpił 19.06.1934 r. do szefa Sztabu Głównego prosząc "o zatwierdzenie przyrządu centralnego systemu PZO-Levallois, jako typowego sprzętu dla wyposażenia baterii artylerii przeciwlotniczej do kierowania ogniem"61.<br>W uzasadnieniu swej prośby zwracał on uwagę na pilność decyzji ze względu na przewidywane uruchomienie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego