Typ tekstu: Książka
Autor: Olko Stanisława
Tytuł: Makrobiotyka w polskiej kuchni
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1993
i o innej strukturze białkowej. Dlatego przejście na nowy sposób odżywiania, jakim jest makrobiotyka, powinno być poprzedzone tzw. okresem przejściowym.
W tym czasie stopniowo należy ograniczyć produkty nie zalecane przez makrobiotykę, lecz stosowane w dotychczasowym żywieniu, wprowadzając na ich miejsce nowe produkty makrobiotyczne. Na początku należy zrezygnować z produktów żywnościowych wytwarzanych przemysłowo, które pod względem odżywczym są mało wartościowe, zatruwają organizm i szkodzą naszemu zdrowiu. Należą do nich:
1. Cukier oraz produkty zawierające cukier:
a) wszelkiego rodzaju słodycze i ciasta,
b) desery (budynie, kisiele, galaretki, kremy i inne),
c) napoje słodzone i gazowane oraz soki produkowane przemysłowo.
Trzeba przy tym pamiętać
i o innej strukturze białkowej. Dlatego przejście na nowy sposób odżywiania, jakim jest makrobiotyka, powinno być poprzedzone tzw. okresem przejściowym.<br>W tym czasie stopniowo należy ograniczyć produkty nie zalecane przez makrobiotykę, lecz stosowane w dotychczasowym żywieniu, wprowadzając na ich miejsce nowe produkty makrobiotyczne. Na początku należy zrezygnować z produktów żywnościowych wytwarzanych przemysłowo, które pod względem odżywczym są mało wartościowe, zatruwają organizm i szkodzą naszemu zdrowiu. Należą do nich:<br>1. Cukier oraz produkty zawierające cukier:<br>a) wszelkiego rodzaju słodycze i ciasta,<br>b) desery (budynie, kisiele, galaretki, kremy i inne),<br>c) napoje słodzone i gazowane oraz soki produkowane przemysłowo.<br>Trzeba przy tym pamiętać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego