Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
naukowy, aczkolwiek znaczny, a zwłaszcza dorobek publicystyki historycznej, jest mimo wszystko niewystarczający. Mówili o tym m. in. sekretarz KC PZPR W. Jarosiński, wskazując na konieczność rozszerzenia badań i podejmowania tematów nowych, często dyskusyjnych lub przedstawianych w przeszłości niezgodnie z rzeczywistością.
Wstępem oraz wprowadzeniem do dyskusji w sekcji III był wspomniany wyżej referat Cz. Madajczyka i H. Zielińskiego. Podstawowym problemem referatu była kwestia warsztatu pracy badacza historii najnowszej, w szczególności zaś Polski Ludowej. Obowiązujący historyków wcześniejszych okresów kanon pełnego wyczerpania źródeł do badanego tematu staje się fizyczną niemożliwością dla badacza ostatniego dziewiętnastolecia. Stąd też postulat tworzenia na wskroś nowoczesnego warsztatu naukowego.
Omawiając
naukowy, aczkolwiek znaczny, a zwłaszcza dorobek publicystyki historycznej, jest mimo wszystko niewystarczający. Mówili o tym m. in. sekretarz KC PZPR W. Jarosiński, wskazując na konieczność rozszerzenia badań i podejmowania tematów nowych, często dyskusyjnych lub przedstawianych w przeszłości niezgodnie z rzeczywistością.<br>Wstępem oraz wprowadzeniem do dyskusji w sekcji III był wspomniany wyżej referat Cz. Madajczyka i H. Zielińskiego. Podstawowym problemem referatu była kwestia warsztatu pracy badacza historii najnowszej, w szczególności zaś Polski Ludowej. Obowiązujący historyków wcześniejszych okresów kanon pełnego wyczerpania źródeł do badanego tematu staje się fizyczną niemożliwością dla badacza ostatniego dziewiętnastolecia. Stąd też postulat tworzenia na wskroś nowoczesnego warsztatu naukowego.<br>Omawiając
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego