Typ tekstu: Książka
Autor: Zielińska Teresa
Tytuł: Maszyny kroczące
Rok: 2003
ruch
goleni przez mięśnie zaczepione w udzie. Mechanoreceptory nóg (receptory podatne na bodźce mechaniczne) dzielą się na prioreceptory, receptory dotyku i receptory nacisku.
Część mechanoreceptorów rozmieszczona jest na powierzchni nogi (rys. 6.4), a część mieści się w jej wnętrzu (rys. 6.5).
Prioreceptory dostarczają informacji o pozycji i o względnym ruchu poszczególnych segmentów nogi. Prioreceptorami są organy chordotonalne, receptory strunowe i receptory mięśni (rys. 6.5) oraz płaszczyzny włosowe należące do grupy receptorów dotyku (rys. 6.4).




Organ chordotonalny składa się z wielu komórek czuciowych, które są dołączone do
włókien przyciskanych w czasie ruchu do łuski poprzez ścięgna albo poprzez
ruch <br>goleni przez mięśnie zaczepione w udzie. Mechanoreceptory nóg (receptory podatne na bodźce mechaniczne) dzielą się na prioreceptory, receptory dotyku i receptory nacisku. <br>Część mechanoreceptorów rozmieszczona jest na powierzchni nogi (rys. 6.4), a część mieści się w jej wnętrzu (rys. 6.5). <br>Prioreceptory dostarczają informacji o pozycji i o względnym ruchu poszczególnych segmentów nogi. Prioreceptorami są organy chordotonalne, receptory strunowe i receptory mięśni (rys. 6.5) oraz płaszczyzny włosowe należące do grupy receptorów dotyku (rys. 6.4).<br><br>&lt;page nr=141&gt;<br><br>&lt;gap&gt;<br>Organ chordotonalny składa się z wielu komórek czuciowych, które są dołączone do <br>włókien przyciskanych w czasie ruchu do łuski poprzez ścięgna albo poprzez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego