Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 124
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
osiedlu WSM na Żoliborzu. Dom Kultury otrzymał w darze od prezydenta RP Bolesława Bieruta, założyciela Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, bibliotekę złożoną z 1000 tomów.
Na wybrzeżu oddano m. in. do użytku 4 - piętrowy hotel robotniczy w Gdańsku, dla pracowników budowlanych z wzorową świetlicą i bibliotekę 2.000 tomową.
W Tczewie uruchomiono wzorowo wyposażony t. zw. Dom Społeczny.
W woj. krakowskim m. in. oddano do użytku 19 domów ludowych, 50 nowych przedszkoli, 123 świetlice, wśród których wyróżniają się: olbrzymia świetlica PZPB w Andrychowie. Wśród 12 nowych ambulatoriów, uruchomionych w okręgu krakowskim, wyróżnia się ośrodek leczniczy w Jaworznie.
W woj. szczecińskim w majątkach PGR
osiedlu WSM na Żoliborzu. Dom Kultury otrzymał w darze od prezydenta RP Bolesława Bieruta, założyciela Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, bibliotekę złożoną z 1000 tomów.<br> Na wybrzeżu oddano m. in. do użytku 4 - piętrowy hotel robotniczy w Gdańsku, dla pracowników budowlanych z wzorową świetlicą i bibliotekę 2.000 tomową.<br> W Tczewie uruchomiono wzorowo wyposażony t. zw. Dom Społeczny.<br> W woj. krakowskim m. in. oddano do użytku 19 domów ludowych, 50 nowych przedszkoli, 123 świetlice, wśród których wyróżniają się: olbrzymia świetlica PZPB w Andrychowie. Wśród 12 nowych ambulatoriów, uruchomionych w okręgu krakowskim, wyróżnia się ośrodek leczniczy w Jaworznie.<br> W woj. szczecińskim w majątkach PGR
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego