Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 44
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1997
wielkiego, groźnego dla reform społecznego rozwarstwienia, jakie zaznaczyło się na początku lat 90. Naszym celem jest zniwelowanie zbyt wielkich różnic między dochodami uzyskiwanymi przez poszczególne grupy społeczne.
- To zajmie lata, wielu wyborców zaś oczekuje szybkiej poprawy.
- Myślę, że jeżeli będziemy stosowali sprawdzone już reguły gry ekonomicznej, to możemy utrzymać dotychczasowy wzrost gospodarczy, a nawet zwiększyć jego tempo. Toteż aby poprawić sytuację materialną wielu rodzin, nie musimy zmieniać zapisów ustawy budżetowej. Poza tym osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji materialnej możemy pomóc choćby poprzez odpowiednie zmiany w systemie podatkowym.
- Mówi pan o rozwiązaniach systemowych, tymczasem strajkujący lekarze apelują, aby podjął pan nadzwyczajne działania
wielkiego, groźnego dla reform społecznego rozwarstwienia, jakie zaznaczyło się na początku lat 90. Naszym celem jest zniwelowanie zbyt wielkich różnic między dochodami uzyskiwanymi przez poszczególne grupy społeczne.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;- To zajmie lata, wielu wyborców zaś oczekuje szybkiej poprawy.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt; - Myślę, że jeżeli będziemy stosowali sprawdzone już reguły gry ekonomicznej, to możemy utrzymać dotychczasowy wzrost gospodarczy, a nawet zwiększyć jego tempo. Toteż aby poprawić sytuację materialną wielu rodzin, nie musimy zmieniać zapisów ustawy budżetowej. Poza tym osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji materialnej możemy pomóc choćby poprzez odpowiednie zmiany w systemie podatkowym.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt; - Mówi pan o rozwiązaniach systemowych, tymczasem strajkujący lekarze apelują, aby podjął pan nadzwyczajne działania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego