Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.10 (8)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
legendy o jego istnieniu są wciąż żywe, naukowcy są ostrożni. By mieć całkowitą pewność, trzeba jeszcze zbadać DNA kończyny - mówią.
- Jest bardzo podobna do ludzkiej - uważa Jurij Małofiejew, szef rosyjskiego stowarzyszenia weterynarzy anatomistów. - Gdyby nosiła buty, to w rozmiarze 36. I to w zasadzie główny problem z dopasowaniem nogi do yeti. Do tej pory wierzono bowiem, że człowiek śniegu jest olbrzymem i ma wielką stopę. Może więc to tylko mit, a wyolbrzymiał go strach tych, którzy go widzieli. A należał do nich choćby słynny himalaista Reinhold Messner - może więc yeti rzeczywiście istnieje lub istniał i pokonywał wielkie przestrzenie.
BEATA THEN

W
legendy o jego istnieniu są wciąż żywe, naukowcy są ostrożni. By mieć całkowitą pewność, trzeba jeszcze zbadać DNA kończyny - mówią.<br>&lt;q&gt;- Jest bardzo podobna do ludzkiej&lt;/&gt; - uważa Jurij Małofiejew, szef rosyjskiego stowarzyszenia weterynarzy anatomistów. &lt;q&gt;- Gdyby nosiła buty, to w rozmiarze 36. I to w zasadzie główny problem z dopasowaniem nogi do yeti. Do tej pory wierzono bowiem, że człowiek śniegu jest olbrzymem i ma wielką stopę. Może więc to tylko mit, a wyolbrzymiał go strach tych, którzy go widzieli. A należał do nich choćby słynny himalaista Reinhold Messner - może więc yeti rzeczywiście istnieje lub istniał i pokonywał wielkie przestrzenie.&lt;/&gt;<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;BEATA THEN&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego