Typ tekstu: Książka
Autor: Kabatc Eugeniusz
Tytuł: Vinum sacrum et profanum
Rok: 2003
się zwykle te żarłoczne ekscesy, albo, odwrotnie, wprowadza się niewielką ilość ekstraktu drożdżowego i, mój Boże, fosforanu amonowego, tak ulubionego przez różne winne mikroorganizmy. A wszystko dla porządku i spokoju, niemal policyjnie.
Interwencje człowieka w procesy dojrzewania różnych win są więc różne, czasem wręcz natrętne, kiedy to usiłuje się wydobyć z Bogu ducha winnego napitku smaki komercyjnie modne. Ale jest w tych zabiegach także element twórczego zmagania się, gry o inność, oryginalność i sztukę. Są to ambicje niepohamowane w człowieku, no i dobrze. My zobaczymy, co się dzieje z winem dalej.

Stabilizacja

Po szumnej młodości wino uspokaja się, dojrzewa i stabilizuje. Wprawdzie
się zwykle te żarłoczne ekscesy, albo, odwrotnie, wprowadza się niewielką ilość ekstraktu drożdżowego i, mój Boże, fosforanu amonowego, tak ulubionego przez różne winne mikroorganizmy. A wszystko dla porządku i spokoju, niemal policyjnie. <br>Interwencje człowieka w procesy dojrzewania różnych win są więc różne, czasem wręcz natrętne, kiedy to usiłuje się wydobyć z Bogu ducha winnego napitku smaki komercyjnie modne. Ale jest w tych zabiegach także element twórczego zmagania się, gry o inność, oryginalność i sztukę. Są to ambicje niepohamowane w człowieku, no i dobrze. My zobaczymy, co się dzieje z winem dalej.<br><br>&lt;tit&gt;Stabilizacja&lt;/&gt;<br><br>Po szumnej młodości wino uspokaja się, dojrzewa i stabilizuje. Wprawdzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego