Typ tekstu: Książka
Autor: Musierowicz Małgorzata
Tytuł: Dziecko piątku
Rok: 1993
jakbyś sam to widział - wtrąciła Aurelia, starając się jakoś zatuszować przykry fakt, że gburowaty Arturek właśnie ziewnął rozgłośnie.
- O tym wszystkim pisze Zbigniew Raszewski - wyjaśnił Konrad. - Kuzynka pożyczyła mi jego Krótką historię teatru polskiego. To jest piękna książka.
Arturek ziewnął po raz drugi i Aurelia miała ochotę go uszczypnąć. Obserwowany z bliska, składał się przede wszystkim z bujnej jasnej czupryny, układającej się w fale, oraz z kwadratowej, mocnej szczęki. Miał mocne łuki brwiowe i kapryśnie odęte usta, oczy zaś nieduże, koloru bławatków. Mina Elvisa Presleya dopełniała całości.
- Obraz nowy, całkiem świeży, widownia dała owację na stojąco - opowiadał Konrad z zapałem, a pani
jakbyś sam to widział - wtrąciła Aurelia, starając się jakoś zatuszować przykry fakt, że gburowaty Arturek właśnie ziewnął rozgłośnie.<br>- O tym wszystkim pisze Zbigniew Raszewski - wyjaśnił Konrad. - Kuzynka pożyczyła mi jego Krótką historię teatru polskiego. To jest piękna książka.<br>Arturek ziewnął po raz drugi i Aurelia miała ochotę go uszczypnąć. Obserwowany z bliska, składał się przede wszystkim z bujnej jasnej czupryny, układającej się w fale, oraz z kwadratowej, mocnej szczęki. Miał mocne łuki brwiowe i kapryśnie odęte usta, oczy zaś nieduże, koloru bławatków. Mina Elvisa Presleya dopełniała całości.<br>- Obraz nowy, całkiem świeży, widownia dała owację na &lt;page nr=91&gt; stojąco - opowiadał Konrad z zapałem, a pani
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego