Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy zdrowotne
Rok: 2002
wirusy zwierzęce, a nie ludzkie. W eksperymencie z kurczakami po raz pierwszy podano wirus ludzki. Na tej podstawie naukowcy doszli do wniosku, że to Ad-36 jest przyczyną nadwagi, a później otyłości.
Skoro ludzki wirus wywołuje otyłość u kurczaków, to wirusy zwierzęce mogą wywoływać otyłość u ludzi? Nie stwierdzono tego z całą pewnością, jednak istnieją wskazówki, że rzeczywiście może tak być. Naukowcy z Uniwersytetu Wisconsin przebadali osoby otyłe, u kilku z nich stwierdzili występowanie przeciwciał adenowirusa kurzego SMAM-1. Oznacza, że badani ludzie mieli wcześniej kontakt z tym wirusem.
Jednak na stwierdzenie, że to wirusy wywołują otyłość, jest jeszcze zbyt wcześnie. Autorzy eksperymentu
wirusy zwierzęce, a nie ludzkie. W eksperymencie z kurczakami po raz pierwszy podano wirus ludzki. Na tej podstawie naukowcy doszli do wniosku, że to Ad-36 jest przyczyną nadwagi, a później otyłości.<br>Skoro ludzki wirus wywołuje otyłość u kurczaków, to wirusy zwierzęce mogą wywoływać otyłość u ludzi? Nie stwierdzono tego z całą pewnością, jednak istnieją wskazówki, że rzeczywiście może tak być. Naukowcy z Uniwersytetu Wisconsin przebadali osoby otyłe, u kilku z nich stwierdzili występowanie przeciwciał adenowirusa kurzego SMAM-1. Oznacza, że badani ludzie mieli wcześniej kontakt z tym wirusem.<br>Jednak na stwierdzenie, że to wirusy wywołują otyłość, jest jeszcze zbyt wcześnie. Autorzy eksperymentu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego