Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
rozwiązać problem terroryzmu, należy sięgnąć do jego źródeł - tłumaczy irańska prawniczka, której zdaniem Stany Zjednoczone wykorzystują ataki z 11 września jako zasłonę dymną, pretekst do łamania praw człowieka w walce z przeciwnikami na całym świecie.
(Reuters)


Stambuł w śniegu

Gwałtowne śnieżyce nawiedziły zachodnią część Turcji, Grecję i Cypr. W Stambule z powodu obfitych opadów śniegu doszło do awarii linii elektrycznej. Kilkanaście milionów ludzi zostało pozbawionych prądu, gazu i ogrzewania. Wstrzymano komunikację pomiędzy brzegami cieśniny Bosfor, a w szkołach odwołano dzisiejsze lekcje. Śnieżyce sparaliżowały również Cypr i Grecję, w której zawieszono kilkanaście lotów.
(Reuters, PAP) OPRAC. T.T.S.


Ayesha Keita Conneh

Do
rozwiązać problem terroryzmu, należy sięgnąć do jego źródeł&lt;/&gt;&lt;/&gt; - tłumaczy irańska prawniczka, której zdaniem &lt;name type="place"&gt;Stany Zjednoczone&lt;/&gt; wykorzystują ataki z 11 września jako zasłonę dymną, pretekst do łamania praw człowieka w walce z przeciwnikami na całym świecie.<br>&lt;au&gt;(Reuters)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Stambuł&lt;/&gt; w śniegu&lt;/&gt;<br><br>Gwałtowne śnieżyce nawiedziły zachodnią część &lt;name type="place"&gt;Turcji&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Grecję&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Cypr&lt;/&gt;. W &lt;name type="place"&gt;Stambule&lt;/&gt; z powodu obfitych opadów śniegu doszło do awarii linii elektrycznej. Kilkanaście milionów ludzi zostało pozbawionych prądu, gazu i ogrzewania. Wstrzymano komunikację pomiędzy brzegami cieśniny &lt;name type="place"&gt;Bosfor&lt;/&gt;, a w szkołach odwołano dzisiejsze lekcje. Śnieżyce sparaliżowały również &lt;name type="place"&gt;Cypr&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Grecję&lt;/&gt;, w której zawieszono kilkanaście lotów.<br>&lt;au&gt;(Reuters, PAP) OPRAC. T.T.S.&lt;/&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Ayesha Keita Conneh&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego