Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
dniem 31 grudnia danego roku. Dotyczy to także pracownika, który podjął zatrudnienie z dniem 3 stycznia, w sytuacji gdy 2 stycznia był dniem wolnym od pracy.
Absolwent szkoły wyższej nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego na zasadach określonych w art. art. 153, 154, 155 k. p. , prawo do pierwszego urlopu nabywa z upływem roku od podjęcia pracy niezależnie od tego, w jakim terminie po ukończeniu studiów podjął pracę. Wymiar urlopu absolwenta szkoły wyższej, który studiował stacjonarnie i przed podjęciem studiów nie pracował, po rocznym okresie pracy wynosi 20 dni roboczych.
Stosowanie do przepisów art. 156, 157 k. p. do okresu pracy, od którego zależy
dniem 31 grudnia danego roku. Dotyczy to także pracownika, który podjął zatrudnienie z dniem 3 stycznia, w sytuacji gdy 2 stycznia był dniem wolnym od pracy. <br> Absolwent szkoły wyższej nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego na zasadach określonych w art. art. 153, 154, 155 k. p. , prawo do pierwszego urlopu nabywa z upływem roku od podjęcia pracy niezależnie od tego, w jakim terminie po ukończeniu studiów podjął pracę. Wymiar urlopu absolwenta szkoły wyższej, który studiował stacjonarnie i przed podjęciem studiów nie pracował, po rocznym okresie pracy wynosi 20 dni roboczych. <br> Stosowanie do przepisów art. 156, 157 k. p. do okresu pracy, od którego zależy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego