Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 07.25
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
48 punktów. Zdaniem pracowników uniwersytetu ubiegłoroczni i tegoroczni maturzyści mieli takie same szanse na dobrą punktację. Różnica jednak była - ubiegłoroczni absolwenci mieli rozmowy kwalifikacyjne, za które można było dostać 18 punktów, a 30 nabijali stopniami maturalnymi. Nowi maturzyści punkty dostawali tylko za wyniki maturalne z trzech przedmiotów - maksymalnie po 16 za najwyższą ,,ocenę".

Będzie kolejny nabór?

Ponieważ na polonistyce wolnych jest jeszcze 120 miejsc, nabór prowadzony jest dalej. Zaproszono młodych ludzi na rozmowy kwalifikacyjne. Ale tylko tegorocznych maturzystów. - Więc my nie mamy już szans - żali się ubiegłoroczna maturzystka z Sulechowa.
- Ależ wszyscy mają szanse - uspokaja E. Wysocka.
- Osobom, które już przeszły przez
48 punktów. Zdaniem pracowników uniwersytetu ubiegłoroczni i tegoroczni maturzyści mieli takie same szanse na dobrą punktację. Różnica jednak była - ubiegłoroczni absolwenci mieli rozmowy kwalifikacyjne, za które można było dostać 18 punktów, a 30 nabijali stopniami maturalnymi. Nowi maturzyści punkty dostawali tylko za wyniki maturalne z trzech przedmiotów - maksymalnie po 16 za najwyższą ,,ocenę".<br><br>&lt;tit&gt;Będzie kolejny nabór?&lt;/&gt;<br><br>Ponieważ na polonistyce wolnych jest jeszcze 120 miejsc, nabór prowadzony jest dalej. Zaproszono młodych ludzi na rozmowy kwalifikacyjne. Ale tylko tegorocznych maturzystów. - Więc my nie mamy już szans - żali się ubiegłoroczna maturzystka z Sulechowa. <br>- Ależ wszyscy mają szanse - uspokaja E. Wysocka. <br>- Osobom, które już przeszły przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego