Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
reakcja˙ ((...)) Dodawanie zmiataczy do układu i określanie ilościowe przemian, jakim ulegają, pozwala na określanie wydajności radiacyjnych jonowych, rodnikowych i cząsteczkowych, co daje często zasadnicze informacje o procesie radiolizy. Szereg ustaleń dotyczących radiolizy czystej wody uzyskano, badając układ z dodatkiem zmiatacza, a więc roztwór wodny.
Najważniejszym procesem pierwotnym w wodzie po zaabsorbowaniu energii promieniowania jest jonizacja: ((...)) zachodząca w bardzo krótkim czasie 1016 .
Utworzone elektrony pierwotne powodują powstawanie elektronów wtórnych (promieniowanie ). Mniej niż połowa elektronów wtórnych ma energię dostateczną (10˙) do spowodowania procesów jonizacji i wzbudzenia cząsteczek wody (potencjał jonizacyjny wody 12,6eV).
Elektron, oddalając się od jonu macierzystego `2, ulega termalizacji (traci
reakcja˙ ((...)) Dodawanie zmiataczy do układu i określanie ilościowe przemian, jakim ulegają, pozwala na określanie wydajności radiacyjnych jonowych, rodnikowych i cząsteczkowych, co daje często zasadnicze informacje o procesie radiolizy. Szereg ustaleń dotyczących radiolizy czystej wody uzyskano, badając układ z dodatkiem zmiatacza, a więc roztwór wodny.<br> Najważniejszym procesem pierwotnym w wodzie po zaabsorbowaniu energii promieniowania jest jonizacja: ((...)) zachodząca w bardzo krótkim czasie 1016 .<br> Utworzone elektrony pierwotne powodują powstawanie elektronów wtórnych (promieniowanie ). Mniej niż połowa elektronów wtórnych ma energię dostateczną (10˙) do spowodowania procesów jonizacji i wzbudzenia cząsteczek wody (potencjał jonizacyjny wody 12,6eV).<br> Elektron, oddalając się od jonu macierzystego `2, ulega termalizacji (traci
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego