Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
List, który przekreślał wszystko, co było dla niego święte: katolickie wychowanie, głęboką wiarę (należał do Opus Dei, konserwatywnej organizacji działającej wewnątrz kościoła katolickiego), ideały wpajane mu przez ojca, wartości, które wszczepiał swoim dzieciom, miłość i szacunek najbliższych, cały sens swojej pracy.

Drogi towarzysz Czerkaszyn
Właściwie były to dwa listy. Jeden zaadresowany do szeregowego rezydenta KGB, a w nim drugi - dla Wiktora Czerkaszyna, szefa kontrwywiadu KGB w ambasadzie ZSRR w Waszyngtonie (Czerkaszyn prowadził też innego superszpiega - Aldricha Amesa, zdemaskowanego przez CIA w 1994 roku).
List zawierał ofertę współpracy.
Za pierwszy geszeft z Rosjanami żąda 100 tysięcy dolarów. Na dobry początek, zupełnie gratis
List, który przekreślał wszystko, co było dla niego święte: katolickie wychowanie, głęboką wiarę (należał do Opus Dei, konserwatywnej organizacji działającej wewnątrz kościoła katolickiego), ideały wpajane mu przez ojca, wartości, które wszczepiał swoim dzieciom, miłość i szacunek najbliższych, cały sens swojej pracy.<br><br>Drogi towarzysz Czerkaszyn<br>Właściwie były to dwa listy. Jeden zaadresowany do szeregowego rezydenta KGB, a w nim drugi - dla Wiktora Czerkaszyna, szefa kontrwywiadu KGB w ambasadzie ZSRR w Waszyngtonie (Czerkaszyn prowadził też innego superszpiega - Aldricha Amesa, zdemaskowanego przez CIA w 1994 roku).<br>List zawierał ofertę współpracy.<br>Za pierwszy geszeft z Rosjanami żąda 100 tysięcy dolarów. Na dobry początek, zupełnie gratis
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego