Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 2-3(59)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
wychować człowieka głęboko religijnego, wewnętrznie wolnego, odpowiedzialnego za siebie, za innych i za wspólnotę Kościoła. Członkowie Ruchu pragną pomagać Kościołowi w realizacji jego zadań; wychowują się do radykalnego posłuszeństwa i do unikania krytyki wobec autorytetu Kościoła.
Ruch Szensztacki chce ten cel osiągnąć przez głębokie życie sakramentalne, modlitwę, ofiarę i apostolskie zaangażowanie się w życie Kościoła, nawiązując więzi i tworząc trwałą wspólnotę z innymi.
Najbardziej charakterystyczną cechą duchowości tego Ruchu jest maryjność, która wyraża się w przymierzu miłości z Matką Bożą oraz głęboka wiara w Opatrzność Bożą.
Ruch Szensztacki jest otwarty dla każdego; duchownych, świeckich, ludzi młodych i starszych, dzieci, małżonków i ludzi
wychować człowieka głęboko religijnego, wewnętrznie wolnego, odpowiedzialnego za siebie, za innych i za wspólnotę Kościoła. Członkowie Ruchu pragną pomagać Kościołowi w realizacji jego zadań; wychowują się do radykalnego posłuszeństwa i do unikania krytyki wobec autorytetu Kościoła.<br> Ruch Szensztacki chce ten cel osiągnąć przez głębokie życie sakramentalne, modlitwę, ofiarę i apostolskie zaangażowanie się w życie Kościoła, nawiązując więzi i tworząc trwałą wspólnotę z innymi.<br> Najbardziej charakterystyczną cechą duchowości tego Ruchu jest maryjność, która wyraża się w przymierzu miłości z Matką Bożą oraz głęboka wiara w Opatrzność Bożą.<br> Ruch Szensztacki jest otwarty dla każdego; duchownych, świeckich, ludzi młodych i starszych, dzieci, małżonków i ludzi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego