Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2918
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
gry toczonej przez bohaterów - zagubionych i okaleczonych psychicznie.
Świat to przerażający, lecz pozostawiający nadzieję. Nadzieję budził zatem kolejny projekt reżysera - "Kafka", jednak okazała się ona złudna. Pomysł był intrygujący - Franz Kafka poszukuje swojego zaginionego kolegi z pracy. Świat, który go otacza, to mieszanina wątków z jego książek - "Zamku" i "Procesu", zabarwiona klimatem kina "czarnego". O ile "Seks..." był filmem dalekim od pretensjonalności, to "Kafka" niczego poza sztampowym podejściem do prozy praskiego urzędnika nie daje.
Niewiele lepiej wypadł późniejszy "Król wzgórza" - historia dojrzewania młodego chłopca. Soderbergh nie wykazał się tu niczym prócz warsztatowej sprawności.
Gdy wydawało się, że tak znakomicie zapowiadający się
gry toczonej przez bohaterów - zagubionych i okaleczonych psychicznie.<br>Świat to przerażający, lecz pozostawiający nadzieję. Nadzieję budził zatem kolejny projekt reżysera - &lt;name type="tit"&gt;"Kafka"&lt;/&gt;, jednak okazała się ona złudna. Pomysł był intrygujący - Franz Kafka poszukuje swojego zaginionego kolegi z pracy. Świat, który go otacza, to mieszanina wątków z jego książek - &lt;name type="tit"&gt;"Zamku"&lt;/&gt; i &lt;name type="tit"&gt;"Procesu"&lt;/&gt;, zabarwiona klimatem kina "czarnego". O ile &lt;name type="tit"&gt;"Seks..."&lt;/&gt; był filmem dalekim od pretensjonalności, to &lt;name type="tit"&gt;"Kafka"&lt;/&gt; niczego poza sztampowym podejściem do prozy praskiego urzędnika nie daje.<br>Niewiele lepiej wypadł późniejszy &lt;name type="tit"&gt;"Król wzgórza"&lt;/&gt; - historia dojrzewania młodego chłopca. &lt;name type="person"&gt;Soderbergh&lt;/&gt; nie wykazał się tu niczym prócz warsztatowej sprawności.<br>Gdy wydawało się, że tak znakomicie zapowiadający się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego