Typ tekstu: Książka
Autor: Jackowski Aleksander
Tytuł: Polska sztuka ludowa
Rok: 2002
na sprężynie. Niektóre postacie siedziały na huśtawce, inne modliły się trzymając w ręku świętą księgę lub kawałek żydowskiej gazety. Zdarzały się też podobne zabawki przedstawiające szlachciców, ale w tym przypadku sprężynki nie tworzyły tak celnej karykatury postaci. Na Emausie sprzedawano też drewniane kołatki, hałasujące przy obracaniu nimi w powietrzu.
Świat zabaw dorastającej młodzieży to wszelkiego rodzaju przebieranie, płatanie figlów, malowanie nielubianemu gospodarzowi złośliwego rysunku na płocie, a nawet i wsadzenie wozu na dach czy złośliwe wyśmiewanie dziewczyny, "która nie dała". To także wspomniane na wstępie strachy na wróble albo dziki, dowcipne, prześmiewcze wykorzystujące dźwięk (butelki) i przebranie.
Zabawką stawały się przedmioty
na sprężynie. Niektóre postacie siedziały na huśtawce, inne modliły się trzymając w ręku świętą księgę lub kawałek żydowskiej gazety. Zdarzały się też podobne zabawki przedstawiające szlachciców, ale w tym przypadku sprężynki nie tworzyły tak celnej karykatury postaci. Na Emausie sprzedawano też drewniane kołatki, hałasujące przy obracaniu nimi w powietrzu. <br>Świat zabaw dorastającej młodzieży to wszelkiego rodzaju przebieranie, płatanie figlów, malowanie nielubianemu gospodarzowi złośliwego rysunku na płocie, a nawet i wsadzenie wozu na dach czy złośliwe wyśmiewanie dziewczyny, "która nie dała". To także wspomniane na wstępie strachy na wróble albo dziki, dowcipne, prześmiewcze wykorzystujące dźwięk (butelki) i przebranie. <br>Zabawką stawały się przedmioty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego