Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
częściej najmłodsi kompozytorzy. W lutym w Operze Wrocławskiej zostanie wystawiona opera "Ester" studiującego w Poznaniu Tomasza Praszczałka, oparta na pastiszach różnorodnych stylów żydowskich.

Twórcy, którym przyszło żyć między zakłamaniami epoki komunizmu i jałowymi uciechami doby konsumeryzmu, odkrywają dziś żydowską kulturę jako źródło żywej, autentycznej duchowości. "Laks doświadczył, że muzyka może zabijać - pisze Socha w komentarzu do "Sztetlach". - Ta płyta jest dedykowana muzyce, która trzyma z życiem".

Rafał Księżyk jest dziennikarzem "Playboya".

Rafał Księżyk
Michał MendykSłoń w sieci

Dawniej ludzie marzyli o rzeczach prawdziwych i wielkich jak słoń. Dzisiaj naszą wyobraźnię zaludnia wir trzech tysięcy rozkicanych królików.
W stalinowskim zoologu z
częściej najmłodsi kompozytorzy. W lutym w Operze Wrocławskiej zostanie wystawiona opera "Ester" studiującego w Poznaniu Tomasza Praszczałka, oparta na pastiszach różnorodnych stylów żydowskich. <br><br>Twórcy, którym przyszło żyć między zakłamaniami epoki komunizmu i jałowymi uciechami doby konsumeryzmu, odkrywają dziś żydowską kulturę jako źródło żywej, autentycznej duchowości. "Laks doświadczył, że muzyka może zabijać - pisze Socha w komentarzu do "Sztetlach". - Ta płyta jest dedykowana muzyce, która trzyma z życiem".<br><br>Rafał Księżyk jest dziennikarzem "Playboya".<br><br>&lt;au&gt;Rafał Księżyk<br>Michał Mendyk&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br><br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Słoń w sieci&lt;/&gt;<br><br>Dawniej ludzie marzyli o rzeczach prawdziwych i wielkich jak słoń. Dzisiaj naszą wyobraźnię zaludnia wir trzech tysięcy rozkicanych królików.<br>W stalinowskim zoologu z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego