Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 2-3(59)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
1950 roku. Część z nich zmarła w obozie na skutek wycieńczenia i trudnych warunków tam panujących. Tak więc śmierć w dalszym ciągu zbierała swoje żniwo. Czy ci "nowi" więźniowie wszyscy byli winni zbrodni faszystowskich? Nie nam to w tej chwili oceniać. Po latach - zawsze tak bywa, że zacierają się wspomnienia, zabliźniają rany, coraz więcej szczegółów ulatuje z pamięci.
Dotąd nie było w Potulicach żadnego widocznego śladu tej tragedii. Wiadomo było tylko, że na miejscu byłego żwirowiska, znajdującego się niedaleko miejsca pochówku polskich jeńców, zostało pogrzebanych prawie dwa tysiące jeńców niemieckich.
Po 52 latach, z inicjatywy strony niemieckiej, doszło do spotkania dwóch
1950 roku. Część z nich zmarła w obozie na skutek wycieńczenia i trudnych warunków tam panujących. Tak więc śmierć w dalszym ciągu zbierała swoje żniwo. Czy ci "nowi" więźniowie wszyscy byli winni zbrodni faszystowskich? Nie nam to w tej chwili oceniać. Po latach - zawsze tak bywa, że zacierają się wspomnienia, zabliźniają rany, coraz więcej szczegółów ulatuje z pamięci. <br>Dotąd nie było w Potulicach żadnego widocznego śladu tej tragedii. Wiadomo było tylko, że na miejscu byłego żwirowiska, znajdującego się niedaleko miejsca pochówku polskich jeńców, zostało pogrzebanych prawie dwa tysiące jeńców niemieckich. <br>Po 52 latach, z inicjatywy strony niemieckiej, doszło do spotkania dwóch
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego