Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
dzięki czemu udało się zachować produkcje przez cały okres okupacji. Niskie place Jan Wedel starał się rekompensować pracownikom deputatami wyrobów cukierniczych. W ten sposób wyroby wedlowskie trafiały na wtórny rynek, stając się mocną walutą o dużej sile nabywczej.
Powojenne karmelki
Nie udało się fabryce Wedla uniknąć zniszczeń wojennych. Jednak zachowane zabudowania i resztki urządzeń pozwoliły utrzymać przedsiębiorstwo przy życiu.
9 września 1944 roku na teren zakładu weszli pierwsi pracownicy, którzy zajęli się pracami porządkowymi. Już dwa miesiące później ruszyła produkcja - 10 listopada z taśmy zeszło, jako pierwsze, 80 kilogramów karmelków.
Dawniej E. Wedel?
Okres powojenny fabryki wiązał się najpierw z odbudową
dzięki czemu udało się zachować produkcje przez cały okres okupacji. Niskie place Jan Wedel starał się rekompensować pracownikom deputatami wyrobów cukierniczych. W ten sposób wyroby wedlowskie trafiały na wtórny rynek, stając się mocną walutą o dużej sile nabywczej.<br>Powojenne karmelki<br>Nie udało się fabryce Wedla uniknąć zniszczeń wojennych. Jednak zachowane zabudowania i resztki urządzeń pozwoliły utrzymać przedsiębiorstwo przy życiu.<br>9 września 1944 roku na teren zakładu weszli pierwsi pracownicy, którzy zajęli się pracami porządkowymi. Już dwa miesiące później ruszyła produkcja - 10 listopada z taśmy zeszło, jako pierwsze, 80 kilogramów karmelków.<br>Dawniej &lt;name type="org"&gt;E. Wedel?&lt;/&gt;<br>Okres powojenny fabryki wiązał się najpierw z odbudową
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego