Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Polityka dla każdego

Fałszywy senator, komedia, USA 1992, 107 min, reż. Jonathan Lynn, wyk. Eddie Murphy, Lane Smith i inni.

Czarnoskóry rzezimieszek Thomas Jefferson Johnson (E. Murphy) zarabia na życie drobnymi szantażami.
Jednak jego ambicje sięgają znacznie dalej. Bohater zamierza bowiem wygrać wybory, wejść w skład Kongresu i zachowując pozory zacnego polityka, dalej prowadzić swój niecny proceder.
W trakcie kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych, Thomas kradnie 12 tysięcy dolarów z funduszu skorumpowanego kongresmena, Jeffa Johnsona. Gdy ten nagle umiera, Thomas postanawia zająć jego miejsce. Chwytliwe hasło wyborcze staje się jego przepustką do politycznej "kariery".
20:10 tvp1Nie ma jak prawdziwa
Polityka dla każdego&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Fałszywy senator, komedia, USA 1992, 107 min, reż. Jonathan Lynn, wyk. Eddie Murphy, Lane Smith i inni.&lt;/&gt;<br><br>Czarnoskóry rzezimieszek Thomas Jefferson Johnson (E. Murphy) zarabia na życie drobnymi szantażami.<br>Jednak jego ambicje sięgają znacznie dalej. Bohater zamierza bowiem wygrać wybory, wejść w skład Kongresu i zachowując pozory zacnego polityka, dalej prowadzić swój niecny proceder.<br>W trakcie kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych, Thomas kradnie 12 tysięcy dolarów z funduszu skorumpowanego kongresmena, Jeffa Johnsona. Gdy ten nagle umiera, Thomas postanawia zająć jego miejsce. Chwytliwe hasło wyborcze staje się jego przepustką do politycznej "kariery".<br>20:10 tvp1&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Nie ma jak prawdziwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego