Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Grzegorz Petka
Tytuł: strona o kolejach
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
była nader ciężka - i to nie tylko od spraw wyniesionych z kurso-konferencji - zmożony wrażeniami uciął sobie krótką drzemkę. Oczywiście - w tamtych latach większość kolejarzy chodziła w mundurach, toteż obsługa pociągu nie niepokoiła go, okazując przy tym pełne zrozumienie dla jego "zmęczenia". To właśnie "zmęczenie" częścią nieoficjalną spowodowało, iż ów zacny gentleman zasnął snem sprawiedliwego, nie zorientowawszy się nawet dokąd jedzie pociąg, którym postanowił podróżować.
W rzeczywistości był to pociąg relacji Gdynia - Wrocław, a przebudzenie nadeszło w okolicach Rawicza. Rozwaga, pobożność i dobre wychowanie nakazują nie powtarzać słów, jakie pojawiły się na jego ustach, gdy stwierdził, dokąd dojechał.
Kto by się
była nader ciężka - i to nie tylko od spraw wyniesionych z kurso-konferencji - zmożony wrażeniami uciął sobie krótką drzemkę. Oczywiście - w tamtych latach większość kolejarzy chodziła w mundurach, toteż obsługa pociągu nie niepokoiła go, okazując przy tym pełne zrozumienie dla jego "zmęczenia". To właśnie "zmęczenie" częścią nieoficjalną spowodowało, iż ów zacny gentleman zasnął snem sprawiedliwego, nie zorientowawszy się nawet dokąd jedzie pociąg, którym postanowił podróżować. <br>W rzeczywistości był to pociąg relacji Gdynia - Wrocław, a przebudzenie nadeszło w okolicach Rawicza. Rozwaga, pobożność i dobre wychowanie nakazują nie powtarzać słów, jakie pojawiły się na jego ustach, gdy stwierdził, dokąd dojechał.<br>Kto by się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego