Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 6
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
konieczności prace w korytach rzek prowadzić z brzegu, by gąsienice ciężkich maszyn nie niszczyły dna jeszcze bardziej.
Być może wiosną dojdzie do pierwszego tarła pstrąga tęczowego w górnym biegu Dunajca i Białki. Gatunek sprowadzony z Ameryki Północnej został wpuszczony do Jeziora Czorsztyńskiego w ubiegłym roku. Specjaliści mają nadzieję, że ryba zadomowi się w naszych wodach, pomagając w ochronie rodzimego gatunku pstrąga potokowego.
fig.Spotkanie wiejskich gmin

We wtorek, 9 lutego w Limanowej poseł Franciszek Adamczyk uczestniczył w spotkaniu przedstawicieli gmin, należących do Związku Gmin Wiejskich. Gościem konferencji był dyrektor biura ZGW - Paweł Tomczak.
Do Związku Gmin Wiejskich należą Łapsze Niżne, Czorsztyn
konieczności prace w korytach rzek prowadzić z brzegu, by gąsienice ciężkich maszyn nie niszczyły dna jeszcze bardziej.<br>Być może wiosną dojdzie do pierwszego tarła pstrąga tęczowego w górnym biegu Dunajca i Białki. Gatunek sprowadzony z Ameryki Północnej został wpuszczony do Jeziora Czorsztyńskiego w ubiegłym roku. Specjaliści mają nadzieję, że ryba zadomowi się w naszych wodach, pomagając w ochronie rodzimego gatunku pstrąga potokowego.<br>&lt;au&gt;fig.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Spotkanie wiejskich gmin&lt;/tit&gt;<br><br>We wtorek, 9 lutego w Limanowej poseł Franciszek Adamczyk uczestniczył w spotkaniu przedstawicieli gmin, należących do Związku Gmin Wiejskich. Gościem konferencji był dyrektor biura ZGW - Paweł Tomczak.<br>Do Związku Gmin Wiejskich należą Łapsze Niżne, Czorsztyn
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego