Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 06.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zadowoleni są Litwini - 5,4 pkt, najszczęśliwsi Maltańczycy - 7,3. Średnia dla krajów starej Unii wynosi 7,2. - Trzeba jednak pamiętać, że wyniki są z założenia subiektywne. Opisują opinie i odczucia pytanych - zwraca uwagę dr Irena Topińska z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Deklarujemy dobre nastroje mimo, że nie jesteśmy zadowoleni z warunków, w jakich żyjemy. Dwie trzecie Polaków twierdzi, że ma niewystarczające środki do życia. W krajach starej Unii tylko 29 proc. mówi o podobnych trudnościach. Najgorzej swoją sytuację materialną widzą Litwini - 80 proc. mówi, że pensja nie starcza im na życie.
Z badań wynika także, że nie będzie wielkiej
zadowoleni są Litwini - 5,4 pkt, najszczęśliwsi Maltańczycy - 7,3. Średnia dla krajów starej &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt; wynosi 7,2. &lt;q&gt;- Trzeba jednak pamiętać, że wyniki są z założenia subiektywne. Opisują opinie i odczucia pytanych&lt;/&gt; - zwraca uwagę dr &lt;name type="person"&gt;Irena Topińska&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Wydziału Nauk Ekonomicznych&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;Uniwersytetu Warszawskiego&lt;/&gt;.<br>Deklarujemy dobre nastroje mimo, że nie jesteśmy zadowoleni z warunków, w jakich żyjemy. Dwie trzecie Polaków twierdzi, że ma niewystarczające środki do życia. W krajach starej &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt; tylko 29 proc. mówi o podobnych trudnościach. Najgorzej swoją sytuację materialną widzą Litwini - 80 proc. mówi, że pensja nie starcza im na życie.<br>Z badań wynika także, że nie będzie wielkiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego