Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 06.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zadowoleni są Litwini - 5,4 pkt, najszczęśliwsi Maltańczycy - 7,3. Średnia dla krajów starej Unii wynosi 7,2. - Trzeba jednak pamiętać, że wyniki są z założenia subiektywne. Opisują opinie i odczucia pytanych - zwraca uwagę dr Irena Topińska z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Deklarujemy dobre nastroje mimo, że nie jesteśmy zadowoleni z warunków, w jakich żyjemy. Dwie trzecie Polaków twierdzi, że ma niewystarczające środki do życia. W krajach starej Unii tylko 29 proc. mówi o podobnych trudnościach. Najgorzej swoją sytuację materialną widzą Litwini - 80 proc. mówi, że pensja nie starcza im na życie.
Z badań wynika także, że nie będzie wielkiej
zadowoleni są Litwini - 5,4 pkt, najszczęśliwsi Maltańczycy - 7,3. Średnia dla krajów starej &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt; wynosi 7,2. &lt;q&gt;- Trzeba jednak pamiętać, że wyniki są z założenia subiektywne. Opisują opinie i odczucia pytanych&lt;/&gt; - zwraca uwagę dr &lt;name type="person"&gt;Irena Topińska&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Wydziału Nauk Ekonomicznych&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;Uniwersytetu Warszawskiego&lt;/&gt;.<br>Deklarujemy dobre nastroje mimo, że nie jesteśmy zadowoleni z warunków, w jakich żyjemy. Dwie trzecie Polaków twierdzi, że ma niewystarczające środki do życia. W krajach starej &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt; tylko 29 proc. mówi o podobnych trudnościach. Najgorzej swoją sytuację materialną widzą Litwini - 80 proc. mówi, że pensja nie starcza im na życie.<br>Z badań wynika także, że nie będzie wielkiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!