Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Bolesławskie Zeszyty Historyczne
Nr: 1
Miejsce wydania: Bolesław
Rok: 1997
Warszawie jako czeladnik."
Odtąd Antoni Schmidt mógł się stać postacią zagadkową i intrygującą, która wymaga rozwiązania w drodze skrupulatnych poszukiwań dokumentacyjnych. Nikt (jak dotychczas) nie podjął tego tematu w literaturze ani w prasie fachowej. Brak również jakichkolwiek wzmianek w dokumentach i przekazach. Brak komentarzy tego, tak mocnego oskarżenia.
Postać aptekarza zafascynowała mnie bardzo. Zbieram informacje o nim od kilkunastu lat. Najpierw cmentarz, gdzie udało mi się znaleźć grobowiec Schmidtów dzięki pomocy Władysława Jastrzębskiego - artysty malarza z Bolesławia (87 lat), mieszkającego w Wieliczce. Później penetrowałem biblioteki i archiwa. Następnie rozmawiałem z najstarszymi mieszkańcami Krążka i jego okolic.
W moim przekonaniu Antoni Schmidt
Warszawie jako czeladnik."&lt;/&gt;<br>Odtąd Antoni Schmidt mógł się stać postacią zagadkową i intrygującą, która wymaga rozwiązania w drodze skrupulatnych poszukiwań dokumentacyjnych. Nikt (jak dotychczas) nie podjął tego tematu w literaturze ani w prasie fachowej. Brak również jakichkolwiek wzmianek w dokumentach i przekazach. Brak komentarzy tego, tak mocnego oskarżenia.<br>Postać aptekarza zafascynowała mnie bardzo. Zbieram informacje o nim od kilkunastu lat. Najpierw cmentarz, gdzie udało mi się znaleźć grobowiec Schmidtów dzięki pomocy Władysława Jastrzębskiego - artysty malarza z Bolesławia (87 lat), mieszkającego w Wieliczce. Później penetrowałem biblioteki i archiwa. Następnie rozmawiałem z najstarszymi mieszkańcami Krążka i jego okolic.<br>W moim przekonaniu Antoni Schmidt
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego