Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
piją tyle samo co gospodynie domowe i nieco mniej niż kobiety pracujące. Zależności te nie są jednak istotne statystycznie.


PODSUMOWANIE I WNIOSKI
Alkohol nie jest towarem jak każdy inny. Jest produktem wyjątkowym, nie tylko z perspektywy zdrowia i porządku publicznego. Dla socjologa szczególny status napojów alkoholowych wynika z ich głębokiego zakotwiczenia w tkance społecznej, w jej gospodarce, kulturze, polityce. Śledząc zmiany w konsumpcji alkoholu, patrzymy z bliska na głębsze zjawiska społeczne - przekształcenia gospodarki, homogenizację kulturową, zmieniające się relacje między tradycją a nowoczesnością, zwłaszcza na tle wielkiej zmiany społecznej.

Pierwsze lata transformacji przyniosły skokowy wzrost konsumpcji napojów alkoholowych. Według oszacowania biorącego pod
piją tyle samo co gospodynie domowe i nieco mniej niż kobiety pracujące. Zależności te nie są jednak istotne statystycznie.<br><br><br>&lt;tit&gt;PODSUMOWANIE I WNIOSKI&lt;/&gt;<br>Alkohol nie jest towarem jak każdy inny. Jest produktem wyjątkowym, nie tylko z perspektywy zdrowia i porządku publicznego. Dla socjologa szczególny status napojów alkoholowych wynika z ich głębokiego zakotwiczenia w tkance społecznej, w jej gospodarce, kulturze, polityce. Śledząc zmiany w konsumpcji alkoholu, patrzymy z bliska na głębsze zjawiska społeczne - przekształcenia gospodarki, homogenizację kulturową, zmieniające się relacje między tradycją a nowoczesnością, zwłaszcza na tle wielkiej zmiany społecznej.<br><br>Pierwsze lata transformacji przyniosły skokowy wzrost konsumpcji napojów alkoholowych. Według oszacowania biorącego pod
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego