Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
trzeba, że przeciwnicy tendencji reprezentowanej przez Neymana i Walda nie wysunęli propozycji integrującej testy parametryczne w obrębie wspólnej teorii i jednolicie je uzasadniającej. Dopóki to nie zostało dokonane, trzeba teorię funkcji decyzji zestawiać z fragmentarycznymi, ad hoc konstruowanymi uzasadnieniami reguł postępowania statystycznego.
Omówienie jednak - z punktu widzenia logicznego - sprawy względnych zalet proponowanych rozwiązań wykraczałoby znacznie poza ramy niniejszego artykułu.

XVII

O indukcji eliminacyjnej

Celem niniejszego artykułu jest symboliczny zapis Millowskich kanonów indukcji (oparty oczywiście na pewnej ich interpretacji) oraz wyprowadzenie tych kanonów z założeń, które nie zawsze bywają explicite wypowiadane0.
Rozważmy na wstępie sytuację, którą miał na myśli Mill formułując najważniejsze
trzeba, że przeciwnicy tendencji reprezentowanej przez Neymana i Walda nie wysunęli propozycji integrującej testy parametryczne w obrębie wspólnej teorii i jednolicie je uzasadniającej. Dopóki to nie zostało dokonane, trzeba teorię funkcji decyzji zestawiać z fragmentarycznymi, ad hoc konstruowanymi uzasadnieniami reguł postępowania statystycznego.<br> Omówienie jednak - z punktu widzenia logicznego - sprawy względnych zalet proponowanych rozwiązań wykraczałoby znacznie poza ramy niniejszego artykułu.<br><br>&lt;tit&gt;XVII<br><br>O indukcji eliminacyjnej&lt;/&gt;<br><br> Celem niniejszego artykułu jest symboliczny zapis Millowskich kanonów indukcji (oparty oczywiście na pewnej ich interpretacji) oraz wyprowadzenie tych kanonów z założeń, które nie zawsze bywają explicite wypowiadane0.<br> Rozważmy na wstępie sytuację, którą miał na myśli Mill formułując najważniejsze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego