Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
przedstawiono w tabeli 3.1 .

Po stworzeniu grup o podobnym zapachu poszukiwano właściwości wspólnych dla danej grupy - odpowiedzialnych za rodzaj wrażenia. Ta droga doprowadziła Amoore'a do sformułowania bardzo popularnej stereochemicznej teorii percepcji zapachu (powiązanie siedmiu zapachów podstawowych z kształtem "gniazdek" w specyficznych receptorach węchowych, patrz rozdz. 2) .

Rozbudowana lista klas zapachu zamieszczona w tabeli 3.2 została opracowana w wyniku badania zjawisk anosmii, zapoczątkowanego przez Amoora (rozdz. 2).Anosmią nazywany jest brak wrażliwości na określony rodzaj zapachu (anosmiaselektywna) lub ograniczona wrażliwość na niektóre z zapachów .
Uważa się, że wypadki selektywnej niewrażliwości na jeden rodzaj zapachu świadczą o możliwości przypisania mu roli
przedstawiono w tabeli 3.1 .<br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>Po stworzeniu grup o podobnym zapachu poszukiwano właściwości wspólnych dla danej grupy - odpowiedzialnych za rodzaj wrażenia. Ta droga doprowadziła Amoore'a do sformułowania bardzo popularnej stereochemicznej teorii percepcji zapachu (powiązanie siedmiu zapachów podstawowych z kształtem "gniazdek" w specyficznych receptorach węchowych, patrz rozdz. 2) .<br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>Rozbudowana lista klas zapachu zamieszczona w tabeli 3.2 została opracowana w wyniku badania zjawisk anosmii, zapoczątkowanego przez Amoora (rozdz. 2).Anosmią nazywany jest brak wrażliwości na określony rodzaj zapachu (anosmiaselektywna) lub ograniczona wrażliwość na niektóre z zapachów .<br>Uważa się, że wypadki selektywnej niewrażliwości na jeden rodzaj zapachu świadczą o możliwości przypisania mu roli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego