Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
przedsięwzięcie zmierzające do zmniejszenia uciążliwości zapachów. Określenie maskowanie zapachu kojarzy się z zastępowaniem zapachu niepożądanego przyjemniejszym. Stosowanie terminu neutralizacja zapachu prowadzi do nieporozumień, wynikających z automatycznego przywołania chemicznego znaczenia pojęcia "neutralizacja" (zobojętnianie, chemiczna reakcja między kwasem i zasadą). W tej sytuacji najkorzystniejsze wydaje się wykorzystanie określenia "kompensacja zapachu".
Techniki kompensacji zapachu są wykorzystywane od ponad czterdziestu lat w takich gałęziach gospodarki, jak oczyszczalnie ścieków, składowiska odpadów, papiernie, przetwórnie ryb i odpadów rybnych, zakłady mięsne i tłuszczowe. Obszar zastosowań stopniowo się powiększa, w miarę opracowywania nowych preparatów kompensujących zapach.
Receptury odpowiednich preparatów są chronione patentami lub nie są ujawniane. Z lakonicznych informacji
przedsięwzięcie zmierzające do zmniejszenia uciążliwości zapachów. Określenie maskowanie zapachu kojarzy się z zastępowaniem zapachu niepożądanego przyjemniejszym. Stosowanie terminu neutralizacja zapachu prowadzi do nieporozumień, wynikających z automatycznego przywołania chemicznego znaczenia pojęcia "neutralizacja" (zobojętnianie, chemiczna reakcja między kwasem i zasadą). W tej sytuacji najkorzystniejsze wydaje się wykorzystanie określenia "kompensacja zapachu".<br>Techniki kompensacji zapachu są wykorzystywane od ponad czterdziestu lat w takich gałęziach gospodarki, jak oczyszczalnie ścieków, składowiska odpadów, papiernie, przetwórnie ryb i odpadów rybnych, zakłady mięsne i tłuszczowe. Obszar zastosowań stopniowo się powiększa, w miarę opracowywania nowych preparatów kompensujących zapach.<br>Receptury odpowiednich preparatów są chronione patentami lub nie są ujawniane. Z lakonicznych informacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego