Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
Główny błąd takiego spontanicznego wnioskowania polega na zlekceważeniu wpływu liczby atomów węgla na prężność pary ocenianych cieczy. Dodatkową przyczyną zmian intensywności zapachu wraz z długością łańcucha mogą być zmiany stałej Webera-Fechnera (k).
Wpływ długości łańcucha na wartość stałej Webera-Fechnera nie został dotychczas wyjaśniony. W celu przeanalizowania zależności intensywności zapachu od długości łańcucha i temperatury arbitralnie założono, że k=1,5 niezależnie od długości łańcucha.

Przewidywaną intensywność zapachu węglowodorów w temperaturze około25&730;C oszacowano więc na podstawie równania Webera-Fechnera:

w którym S [ppm] oznacza stężenie par węglowodorów nad odpowiednimi cieczami w wybranej temperaturze w stanie równowagi, SPWW [ppm] - progi
Główny błąd takiego spontanicznego wnioskowania polega na zlekceważeniu wpływu liczby atomów węgla na prężność pary ocenianych cieczy. Dodatkową przyczyną zmian intensywności zapachu wraz z długością łańcucha mogą być zmiany stałej Webera-Fechnera (k).<br>Wpływ długości łańcucha na wartość stałej Webera-Fechnera nie został dotychczas wyjaśniony. W celu przeanalizowania zależności intensywności zapachu od długości łańcucha i temperatury arbitralnie założono, że k=1,5 niezależnie od długości łańcucha. <br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>Przewidywaną intensywność zapachu węglowodorów w temperaturze około25&730;C oszacowano więc na podstawie równania Webera-Fechnera:<br>&lt;gap&gt;<br>w którym S [ppm] oznacza stężenie par węglowodorów nad odpowiednimi cieczami w wybranej temperaturze w stanie równowagi, SPWW [ppm] - progi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego