Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
się lądowanie.
- Lecą za szybko - krzyczy ktoś z obsługi naziemnej i wskazuje wyliczenia komputera. - 55 kilometrów na godzinę, a są już bardzo blisko!
Kranz zaczyna się zastanawiać, czy załoga lądownika w ogóle nad nim panuje.
- Rozbiją się - padają słowa z sali. - 30 metrów, 10, prędkość 55. Odległość zero...
Na sali zapada głucha cisza.

Orzeł wylądował
Tymczasem 384 tysiące kilometrów od Ziemi, dokładnie o godzinie 20.18 czasu Greenwich, pająkowaty lądownik delikatnie dotyka powierzchni Księżyca. Świat słyszy słowa Armstronga: "Tu Morze Spokoju. Orzeł wylądował".
- Co do diabła? Już są? Te przeklęte komputery kłamały! - mruczy pod nosem zdenerwowany Kranz. Zagadka wyjaśni się później
się lądowanie.<br>- Lecą za szybko - krzyczy ktoś z obsługi naziemnej i wskazuje wyliczenia komputera. - 55 kilometrów na godzinę, a są już bardzo blisko!<br>Kranz zaczyna się zastanawiać, czy załoga lądownika w ogóle nad nim panuje.<br>- Rozbiją się - padają słowa z sali. - 30 metrów, 10, prędkość 55. Odległość zero... <br>Na sali zapada głucha cisza. <br><br>&lt;tit1&gt;Orzeł wylądował&lt;/tit1&gt;<br>Tymczasem 384 tysiące kilometrów od Ziemi, dokładnie o godzinie 20.18 czasu Greenwich, pająkowaty lądownik delikatnie dotyka powierzchni Księżyca. Świat słyszy słowa Armstronga: "Tu Morze Spokoju. Orzeł wylądował".<br>- Co do diabła? Już są? Te przeklęte komputery kłamały! - mruczy pod nosem zdenerwowany Kranz. Zagadka wyjaśni się później
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!