Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 400-401
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1981
Dokumentach Bezprawia. Często daje się słyszeć argument: policja wszędzie bije. Być może, ale nigdzie mordercy nie są do tego stopnia bezkarni. W sprawach przeciwko milicjantom prokuratura na ogół odmawia wszczęcia śledztwa lub też bardzo szybko pod byle pozorem je umarza, gdy zaś sprawa dociera do sądu nawet w najcięższych wypadkach zapadają śmiesznie niskie wyroki.
Szczytem wynaturzenia w tej dziedzinie może być przykład prokuratora B. Śliwy, który został zwolniony z zajmowanego stanowiska za to, że chciał doprowadzić do wykrycia sprawcy czysto kryminalnego morderstwa rabunkowego popełnionego przez milicjanta.
Ad. 2. - Naigrywanie się z wymiaru sprawiedliwości dotyczy praktycznie ogółu rozpraw toczących się przed Kolegiami
Dokumentach Bezprawia. Często daje się słyszeć argument: policja wszędzie bije. Być może, ale nigdzie mordercy nie są do tego stopnia bezkarni. W sprawach przeciwko milicjantom prokuratura na ogół odmawia wszczęcia śledztwa lub też bardzo szybko pod byle pozorem je umarza, gdy zaś sprawa dociera do sądu nawet w najcięższych wypadkach zapadają śmiesznie niskie wyroki.<br>Szczytem wynaturzenia w tej dziedzinie może być przykład prokuratora B. Śliwy, który został zwolniony z zajmowanego stanowiska za to, że chciał doprowadzić do wykrycia sprawcy czysto kryminalnego morderstwa rabunkowego popełnionego przez milicjanta.<br>Ad. 2. - Naigrywanie się z wymiaru sprawiedliwości dotyczy praktycznie ogółu rozpraw toczących się przed Kolegiami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego