Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
budynek.
Nie wiem jaka była odpowiedź inż. Protasewicza. Faktem jest, że postanowiono zaadaptować istniejące już fundamenty. Robotę wykonano znakomicie, toteż możemy być wolni od obaw, że wysokościowiec przy Świętokrzyskiej mogłaby spotkać dramatyczna przygoda Prudentialu, jedynego wybudowanego przed wojną warszawskiego drapacza. Otóż niedługo po wzniesieniu drapacz... przechylił się na jedną stronę, zapadając w ziemię 15-20 cm.
Utrzymując rzecz w największej tajemnicy (wiedziało o tym fakcie w Warszawie tylko kilka osób) odpowiednio wzmocniono zapadającą się stopę fundamentową. I co: budynek, wytrzymawszy ciężką próbę kataklizmu wojennego, stoi twardo ku radości przedwojennych warszawiaków.
CO W RAZIE TRZĘSIENIA ZIEMI?
Jednym z problemów, który mnie intrygował
budynek. <br>Nie wiem jaka była odpowiedź inż. Protasewicza. Faktem jest, że postanowiono zaadaptować istniejące już fundamenty. Robotę wykonano znakomicie, toteż możemy być wolni od obaw, że wysokościowiec przy Świętokrzyskiej mogłaby spotkać dramatyczna przygoda Prudentialu, jedynego wybudowanego przed wojną warszawskiego drapacza. Otóż niedługo po wzniesieniu drapacz... przechylił się na jedną stronę, zapadając w ziemię 15-20 cm. <br>Utrzymując rzecz w największej tajemnicy (wiedziało o tym fakcie w Warszawie tylko kilka osób) odpowiednio wzmocniono zapadającą się stopę fundamentową. I co: budynek, wytrzymawszy ciężką próbę kataklizmu wojennego, stoi twardo ku radości przedwojennych warszawiaków. <br>&lt;tit1&gt;CO W RAZIE TRZĘSIENIA ZIEMI?&lt;/tit1&gt;<br>Jednym z problemów, który mnie intrygował
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego