Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Sportowiec
Nr: 46 (1408)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1977
przez konstruktora. Wtedy zawistni - a gdzie ich nie ma? - cieszą się ogromnie, a prasowi klakierzy sięgają ochoczo do kałamarza z czarnym atramentem. I chlapią.
WlTOLD DUŃSKI


Gwiazdy sportu
LUIS PEREIRA
Z wyglądu przypomina Cassiusa Claya. W piłkę gra jak Franz Beckenbauer. Taka jest najkrótsza charakterystyka najlepszego, zawodowego obrońcy świata. Pereira zarabia na chleb grą w drużynie Atletico Madryt, a sławę zdobywa w reprezentacji Brazylii. Jako człowieka cechuje go skromność i prostota, jako futbolistę wielka sprawność głowy i nóg, porównywana do Keegana, Bonhofa, Płatiniego. Po odejściu Beckenbauera jest on najlepszym europejskim libero. Czy europejskim?
Pereira urodził się 1 czerwca 1949 roku w
przez konstruktora. Wtedy zawistni - a gdzie ich nie ma? - cieszą się ogromnie, a prasowi klakierzy sięgają ochoczo do kałamarza z czarnym atramentem. I chlapią.<br>&lt;au&gt;WlTOLD DUŃSKI&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;<br>&lt;page nr=24&gt; &lt;tit&gt;Gwiazdy sportu &lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;LUIS PEREIRA&lt;/&gt; <br>&lt;intro&gt;Z wyglądu przypomina &lt;name type="person"&gt;Cassiusa Claya&lt;/&gt;. W piłkę gra jak &lt;name type="person"&gt;Franz Beckenbauer&lt;/&gt;. Taka jest najkrótsza charakterystyka najlepszego, zawodowego obrońcy świata. &lt;name type="person"&gt;Pereira&lt;/&gt; zarabia na chleb grą w drużynie &lt;name type="org"&gt;Atletico Madryt&lt;/&gt;, a sławę zdobywa w reprezentacji Brazylii. Jako człowieka cechuje go skromność i prostota, jako futbolistę wielka sprawność głowy i nóg, porównywana do &lt;name type="person"&gt;Keegana&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Bonhofa&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Płatiniego&lt;/&gt;. Po odejściu &lt;name type="person"&gt;Beckenbauera&lt;/&gt; jest on najlepszym europejskim &lt;foreign&gt;libero&lt;/&gt;. Czy europejskim? &lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Pereira&lt;/&gt; urodził się 1 czerwca 1949 roku w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego