Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 02.20 (8)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
w życiu uczuciowym biorą dziś udział w wyścigu szczurów - tłumaczy prof. Elżbieta Rogucka, antropolog z wrocławskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk.
Uczucia uchodzące za "prawdziwe i głębokie" - miłość, przyjaźń czy choćby sympatia - zajmują w życiu Polaków coraz mniej miejsca. - Te dane przerażają. To tak, jakbyśmy chcieli jedynie za wszelką cenę więcej zarabiać, więcej osiągać i więcej znaczyć. Uczucia chwilowo odsuwamy na bok, wydaje nam się, że "kiedyś" do nich jeszcze wrócimy. Po osiągnięciu sukcesu zawodowego przeważnie okazuje się jednak, że już nie ma do czego wracać, co rodzi coraz większą frustrację - uważa Magda Małkiewicz-Borkowska, psychoterapeuta.
Aż 43 proc. Polaków nigdy nie
w życiu uczuciowym biorą dziś udział w wyścigu szczurów - tłumaczy prof. Elżbieta Rogucka, antropolog z wrocławskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk.<br>Uczucia uchodzące za "prawdziwe i głębokie" - miłość, przyjaźń czy choćby sympatia - zajmują w życiu Polaków coraz mniej miejsca. - Te dane przerażają. To tak, jakbyśmy chcieli jedynie za wszelką cenę więcej zarabiać, więcej osiągać i więcej znaczyć. Uczucia chwilowo odsuwamy na bok, wydaje nam się, że "kiedyś" do nich jeszcze wrócimy. Po osiągnięciu sukcesu zawodowego przeważnie okazuje się jednak, że już nie ma do czego wracać, co rodzi coraz większą frustrację - uważa Magda Małkiewicz-Borkowska, psychoterapeuta.<br>Aż 43 proc. Polaków nigdy nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego