Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
Rakowickiego i lwowskiego Cmentarza Łyczakowskiego. Spoczywają tu m.in. prochy Tytusa Chałubińskiego, Jana Sabały, Władysława Orkana, Kazimierza Tetmajera, Jana Gwalberta Pawlikowskiego, Kornela Makuszyńskiego, Stanisława Witkiewicza, Stanisława Nędzy-Kubińca, Karola Stryjeńskiego, Antoniego Kenara, Antoniego Rząsy, Stanisława Marusarza.
W proporcji do wielkości miasta jest Zakopane bardzo bogate w muzea. Najważniejszym i najstarszym zarazem jest Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego, jego gmach główny przy Krupówkach i liczne oddziały terenowe, usytuowane w Zakopanem i na Podhalu. Poza tym działają pod Giewontem Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie oraz Karola Szymanowskiego w "Atmie".
W 1876 roku powstała w Zakopanem szkoła snycerska
Rakowickiego i lwowskiego Cmentarza Łyczakowskiego. Spoczywają tu m.in. prochy Tytusa Chałubińskiego, Jana Sabały, Władysława Orkana, Kazimierza Tetmajera, Jana Gwalberta Pawlikowskiego, Kornela Makuszyńskiego, Stanisława Witkiewicza, Stanisława Nędzy-Kubińca, Karola Stryjeńskiego, Antoniego Kenara, Antoniego Rząsy, Stanisława Marusarza.<br> W proporcji do wielkości miasta jest Zakopane bardzo bogate w muzea. Najważniejszym i najstarszym zarazem jest Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego, jego gmach główny przy Krupówkach i liczne oddziały terenowe, usytuowane w Zakopanem i na Podhalu. Poza tym działają pod Giewontem Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie oraz Karola Szymanowskiego w "Atmie".<br> W 1876 roku powstała w Zakopanem szkoła snycerska
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego