Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
że Bóg jest jeden, że nie ma różnic między ludźmi, dopóki są posłuszni Bogu". Fragment o okupowanej Jerozolimie wywołał zakłopotanie dyplomatów watykańskich. Władze Autonomii Palestyńskiej mówiły później o błędzie tłumacza.
Po południu Jan Paweł II wygłosił w obozie Deheisha jedno z najmocniejszych przemówień tej wizyty: "Zostaliście pozbawieni wielu rzeczy, które zaspokajają podstawowe potrzeby osoby ludzkiej: odpowiednich mieszkań, pomocy sanitarnej, oświaty, pracy. Przede wszystkim jednak dręczy was wspomnienie tego, co musieliście zostawić: nie tylko dobra materialne, ale i wolność, bliskość krewnych, wasze środowisko i tradycje kulturowe... ".
Późniejsze wydarzenia, zwłaszcza palestyńskie zamachy i izraelskie akcje odwetowe przekreśliły papieskie nadzieje na pokój.
Z RZYMU
że Bóg jest jeden, że nie ma różnic między ludźmi, dopóki są posłuszni Bogu"&lt;/&gt;. Fragment o okupowanej &lt;name type="place"&gt;Jerozolimie&lt;/&gt; wywołał zakłopotanie dyplomatów watykańskich. Władze &lt;name type="place"&gt;Autonomii Palestyńskiej&lt;/&gt; mówiły później o błędzie tłumacza.<br>Po południu &lt;name type="person"&gt;Jan Paweł II&lt;/&gt; wygłosił w obozie &lt;name type="place"&gt;Deheisha&lt;/&gt; jedno z najmocniejszych przemówień tej wizyty: &lt;q&gt;"Zostaliście pozbawieni wielu rzeczy, które zaspokajają podstawowe potrzeby osoby ludzkiej: odpowiednich mieszkań, pomocy sanitarnej, oświaty, pracy. Przede wszystkim jednak dręczy was wspomnienie tego, co musieliście zostawić: nie tylko dobra materialne, ale i wolność, bliskość krewnych, wasze środowisko i tradycje kulturowe... "&lt;/&gt;.<br>Późniejsze wydarzenia, zwłaszcza palestyńskie zamachy i izraelskie akcje odwetowe przekreśliły papieskie nadzieje na pokój.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt; Z RZYMU
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego