Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
nocy z 29 na 30 listopada 1928 roku służąca Kwasieborskich usłyszała szmery koło drzwi kuchennych. Przypuszczając, że zakradają się złodzieje, dziewczyna obudziła swego siedemdziesięciotrzyletniego pana, ten zaś chwycił rewolwer i udał się do kuchni. Przez dziurkę od klucza dostrzegł latarkę elektryczną, a w drzwiach widać było otwór wyborowany celem odsunięcia zasuwy. Włamywacz borował właśnie drugi otwór.
Inżynier skierował rewolwer w wyborowaną już dziurkę i wystrzelił. Usłyszał tupot nóg i wybiegł na schody. Na dole w sieni leżał ranny mężczyzna. Nim nadjechało pogotowie, ranny, którym okazał się znany włamywacz, Leon Łaszkiewicz, wyzionął ducha.
Przed sądem prokurator poparł oskarżenie, dowodząc, że inżynier Kwasieborski
nocy z 29 na 30 listopada 1928 roku służąca Kwasieborskich usłyszała szmery koło drzwi kuchennych. Przypuszczając, że zakradają się złodzieje, dziewczyna obudziła swego siedemdziesięciotrzyletniego pana, ten zaś chwycił rewolwer i udał się do kuchni. Przez dziurkę od klucza dostrzegł latarkę elektryczną, a w drzwiach widać było otwór wyborowany celem odsunięcia zasuwy. Włamywacz borował właśnie drugi otwór.<br>Inżynier skierował rewolwer w wyborowaną już dziurkę i wystrzelił. Usłyszał tupot nóg i wybiegł na schody. Na dole w sieni leżał ranny mężczyzna. Nim nadjechało pogotowie, ranny, którym okazał się znany włamywacz, Leon Łaszkiewicz, wyzionął ducha.<br>Przed sądem prokurator poparł oskarżenie, dowodząc, że inżynier Kwasieborski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego