Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
pomoc do Interpolu, zaś do Amerykanów - o ekstradycję. Jeśli chcieliśmy z poważnej, polskiej sprawy zrobić międzynarodową rewię, szansa taka z pewnością się otwiera.

Casus, w którym polityka górowała nad prawem, od początku był ponad siły orzekających sędziów. Odepchnęli więc sprawę od siebie, teraz martwi się prokurator. Nie zdziwię się, gdy zawiesi postępowanie na lata lub umorzy śledztwo z usilnie wyszukanego powodu. Ryszard Kukliński nie ułatwi postępowania, bo nie takim orzeczeniem był zainteresowany. Nie da się więc przesłuchać ani w Polsce, ani w Stanach Zjednoczonych. Nikt dotąd zresztą nie zapytał, czy amerykańskie służby wydałyby na takie kontakty w ogóle zgodę.

Pytania zadawane
pomoc do Interpolu, zaś do Amerykanów - o ekstradycję. Jeśli chcieliśmy z poważnej, polskiej sprawy zrobić międzynarodową rewię, szansa taka z pewnością się otwiera.<br><br>Casus, w którym polityka górowała nad prawem, od początku był ponad siły orzekających sędziów. Odepchnęli więc sprawę od siebie, teraz martwi się prokurator. Nie zdziwię się, gdy zawiesi postępowanie na lata lub umorzy śledztwo z usilnie wyszukanego powodu. Ryszard Kukliński nie ułatwi postępowania, bo nie takim orzeczeniem był zainteresowany. Nie da się więc przesłuchać ani w Polsce, ani w Stanach Zjednoczonych. Nikt dotąd zresztą nie zapytał, czy amerykańskie służby wydałyby na takie kontakty w ogóle zgodę.<br><br>Pytania zadawane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego