Typ tekstu: Książka
Autor: Włodzimierz Kwaśniewicz
Tytuł: Dzieje szabli w Polsce
Rok: 1999
w Pelplinie); oprawa rękojeści żelazna, jelec obciągnięty białą tkaniną, pochwa ciemnobrunatna.
3. Szabla z obrazu "Biczowanie Chrystusa", z warsztatu toruńskiego, z około 1490 r. (Muzeum Diecezjalne w Pelplinie); rękojeść ciemna, przy niej czerwono-niebieski temblak, na jelcu żółta tkanina bądź skóra, pochwa brązowa z żelaznym trzewikiem, pendent z brunatnej skóry zawieszony na prawym ramieniu (okucia jego są żółte, a ruki z czarnych rzemieni).
4. Szable występujące w niektórych dziełach Wita Stwosza:
a) szabla Malchusa w płaskorzeźbie "Pojmanie" (z wielkiego ołtarza mariackiego w Krakowie);
b) szabla u boku pachołka z miedziorytu "Wskrzeszenie Łazarza";
c) szabla z płaskorzeźby "Pojmanie" w kościele św. Sebalda
w Pelplinie); oprawa rękojeści żelazna, jelec obciągnięty białą tkaniną, pochwa ciemnobrunatna.<br>3. Szabla z obrazu "Biczowanie Chrystusa", z warsztatu toruńskiego, z około 1490 r. (Muzeum Diecezjalne w Pelplinie); rękojeść ciemna, przy niej czerwono-niebieski temblak, na jelcu żółta tkanina bądź skóra, pochwa brązowa z żelaznym trzewikiem, pendent z brunatnej skóry zawieszony na prawym ramieniu (okucia jego są żółte, a ruki z czarnych rzemieni).<br>4. Szable występujące w niektórych dziełach Wita Stwosza:<br>a) szabla Malchusa w płaskorzeźbie "Pojmanie" (z wielkiego ołtarza mariackiego w Krakowie);<br>b) szabla u boku pachołka z miedziorytu "Wskrzeszenie Łazarza";<br>c) szabla z płaskorzeźby "Pojmanie" w kościele św. Sebalda
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!