Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
W Polsce od 30 do 70 tysięcy osób jest uzależnionych od narkotyków - wynika z szacunkowych danych przedstawionych wczoraj w Sejmie przez Ministerstwo Zdrowia.
Wiceminister Ewa Kralkowska przedstawiła sprawozdanie z realizacji krajowego programu przeciwdziałania narkomanii w latach 2001 i 2002.
Każdego roku ok. 175 tys. osób siada za kierownicą samochodu po zażyciu narkotyków. - Nowością jest to, że po narkotyki coraz częściej sięgają nie tylko nieletni, ale także osoby dorosłe. Dlatego trzeba rozwijać profilaktykę i edukację - powiedziała Kralkowska. Jej zdaniem najczęściej po narkotyki sięgają osoby do 24. roku życia, ale duży jest także odsetek takich osób w przedziale 25-34 lata.
Zdaniem posłów
W &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; od 30 do 70 tysięcy osób jest uzależnionych od narkotyków - wynika z szacunkowych danych przedstawionych wczoraj w &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt; przez &lt;name type="org"&gt;Ministerstwo Zdrowia&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>Wiceminister &lt;name type="person"&gt;Ewa Kralkowska&lt;/&gt; przedstawiła sprawozdanie z realizacji krajowego programu przeciwdziałania narkomanii w latach 2001 i 2002.<br>Każdego roku ok. 175 tys. osób siada za kierownicą samochodu po zażyciu narkotyków. &lt;q&gt;- Nowością jest to, że po narkotyki coraz częściej sięgają nie tylko nieletni, ale także osoby dorosłe. Dlatego trzeba rozwijać profilaktykę i edukację&lt;/&gt; - powiedziała &lt;name type="person"&gt;Kralkowska&lt;/&gt;. Jej zdaniem najczęściej po narkotyki sięgają osoby do 24. roku życia, ale duży jest także odsetek takich osób w przedziale 25-34 lata.<br>Zdaniem posłów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego