Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 44
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
co robił Karol Szymanowski wychodzący z korzeni muzyki góralskiej, ale tworzący muzykę wyrafinowaną estetycznie, a tym, co dzieje się dzisiaj w muzyce czerpiącej z góralszczyzny - przekonywał dwa lata temu Jan Kanty Pawluśkiewicz, namawiając władze miasta do wydania utworów kompozytora związanego ze stolicą Podhala. Nieżyjący już twórca pieśni "Idzie Jasiek na zbój" właśnie doczekał się zbioru ze swoimi kompozycjami.
Książka została sfinansowana przez budżet miejski oraz Cech Rzemiosł Różnych w Nowym Targu. Jej promocja zaplanowana jest na przyszły rok, podobnie jak uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Józefa Edmunda Titza.
Józef Edmund Titz był przez długi okres związany z Nowym Targiem i
co robił Karol Szymanowski wychodzący z korzeni muzyki góralskiej, ale tworzący muzykę wyrafinowaną estetycznie, a tym, co dzieje się dzisiaj w muzyce czerpiącej z góralszczyzny - przekonywał dwa lata temu Jan Kanty Pawluśkiewicz, namawiając władze miasta do wydania utworów kompozytora związanego ze stolicą Podhala. Nieżyjący już twórca pieśni "Idzie Jasiek na zbój" właśnie doczekał się zbioru ze swoimi kompozycjami.<br>Książka została sfinansowana przez budżet miejski oraz Cech Rzemiosł Różnych w Nowym Targu. Jej promocja zaplanowana jest na przyszły rok, podobnie jak uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Józefa Edmunda Titza.<br>Józef Edmund Titz był przez długi okres związany z Nowym Targiem i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego